Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Najczęściej zadawane pytania

Z jakich materiałów wykonane są pieluszki?

Z nietkanego materiału, który jest czysty ekologicznie tzn. przyjazny dla środowiska, stały, bardzo przewiewny i lekki. Przy odpowiednim działaniu światła, jego rozkład następuje w ciągu 10-12 miesięcy, w innych warunkach od 3 do 5 lat. Materiał powstaje w wyniku metody spun - bond, za pomocą której przygotowuje się więcej niż 46% włókiennych warstw dla nietkanego materiału. Jako podstawowe włókno najczęściej stosowany i używany jest polipropylen.

PP (polipropylen) jest termoplastycznym polimerem z grupy poliolefinów, który należy do najbardziej rozpowszechnionych tworzyw sztucznych. Jest stosowany w wielu sektorach najczęściej jednak w przemyśle spożywczym. Jest on również stosowany do produkcji miękkich nakładających się rzepów.

Pulpa jest mieszaniną celulozy i resztek ligniny, która stosowana jest często do produkcji papieru. Jej podstawowym składnikiem są jednoroczne rośliny lub wieloletnie drewno prawie wszystkich drzew – w naszym regionie najczęściej jest to świerk . Tak samo, jak papier, pulpa ulega rozkładowi. Pulpę poddaje się bieleniu formą TCF (totally chlorine free) bez chloru.

Włókno wykonane z celulozy używane jest w przemyśle papierniczym i odzieżowym. Celuloza jest głównym i podstawowym składnikiem pulpy i roślinnych włókien bawełny, lnu i konopi, oraz podstawowym materiałem występującym w ściankach komórek roślinnych. Celuloza jest też najbardziej rozszerzonym biopolimerem na Ziemi. Termin celuloza jest najczęściej błędnie używany do oznaczenia papierniczego półproduktu – pulpy.

LDPE (polyethylen z niską gęstością) jest nietoksyczny, bez zapachu i podlega rozkładowi w czasie maksymalnie 10-20 lat. Nadaje się również do recyklingu.

Farby nadruku KOLORKÓW nie zagrażają zdrowiu, ponieważ nie zawierają niebezpiecznych ciężkich metali.

Żel SAP (super absorpcyjny polimer) produkowany jest zazwyczaj za pomocą polimeryzacji kwasem akrylowym w mieszaninie z wodorotlenkiem sodu (poliakrylan sodu). Są to małe kryształki, które wchłaniają płyny i pomagają pochłaniać zapach. Żel nie jest toksyczny ani szkodliwy dla zdrowia. Jego zawartość waha się w granicach 4-12g w zależności od wielkości pieluszki. Nie jest szkodliwy dla środowiska, ale nie podlega biodegradacji.

Substancja klejowa ADL wyprodukowana jest z kauczuku i żywicy syntetycznej.

Czy pieluszka i opakowanie ulegają biodegradacji? Jak długo trwa proces rozpadu?

Biodegradowalne są wszystkie komponenty pieluszki oprócz żelu SAP. Czas biodegradacji zależy od warunków otoczenia. Niektóre komponenty mogą ulegać rozkładowi już po kilku miesiącach, jednak najdłuższy proces zachodzi w przypadku LDPE, przy którym maksymalny czas rozkładu wynosi 20 lat.

Czy są wykonywane badania laboratoryjne na zwierzętach?

Nie, badania na zwierzętach nie są wykonywane.

Czy opakowanie KOLORKÓW jest biodegradowalne?

Tak oczywiście, jest to bardzo ekologiczne opakowanie, wyprodukowane z mieszanki polipropylenu, oraz innych ekologicznych dodatków. W ten sposób rozpad i degradacja zachodzi bardzo szybko.

Biorąc pod uwagę ochronę środowiska jest to rewolucyjny krok, ponieważ chodzi o materiał, który w dużym stopniu oszczędza zużycie surowca z ropy naftowej i po dłuższym czasie rozpadnie się całkowicie na nieszkodliwe substancje, które nie obciążają środowiska naturalnego.

Używany surowiec składa się z trzech komponentów:

  • Pospolity polipropylen homopolimer
  • Mineralne spoiwo na bazie CaCO3 (węglan wapnia), którym zastąpiono ½ tworzywa sztucznego i w ten sposób oszczędza się zasoby ropy. Ta zawartość wypełnienia mineralnego przyczynia się do produkcji doskonałych właściwości mechanicznych produktu i w żaden sposób nie jest gorszym substytutem klasycznego polipropylenu.
  • Dodatek, który umożliwia całkowitą degradację tworzyw sztucznych po skończeniu jego praktycznego użycia. Ten proces chemiczny aktywowany jest za pomocą powietrza, wilgoci i działania promieniowania UV. Degradacja rozwija się aż do momentu, gdy resztki tworzyw sztucznych są lekkostrawne
    dla mikroorganizmów w glebie. Te oto mikroorganizmy degradację tego materiału zakończą, następnie końcowym produktem jest dwutlenek węgla i woda.

Używanie biodegradowalnego opakowania umożliwia obniżenie aż o połowę zużycia tworzyw sztucznych przy produkcji jednorazowych opakowań. Rozkład opakowania zapewniony jest za pomocą dodania d2w. Jest to katalizator rozpadu połączeń.

Dlaczego KOLORKY są EKO?

KOLORKY to czeska marka. Wybieramy materiały najlepszej jakości, które pochodzą z różnych części świata. Szczegóły znajdziesz w zakładce "O Kolorkach" w menu głównym.

Wyprodukowane są z ekologicznych i odnawialnych materiałów – nietkanych tekstyliów, pulpy drzewnej i papieru. Nie zawierają domieszki PVC, przeciwutleniaczy, lateksu, ftalanów, które często powodują wysypki i alergie u dzieci. Wybielane są metodą TCF i nie są perfumowane. Opakowanie pieluszek ulega biodegradacji, same pieluszki ulegają rozpadowi w 70%.

Gdzie można kupić KOLORKY?

Pieluszki można zamówić w naszym sklepie internetowym oraz w sklepach naszych partnerów.

Czy istnieje możliwość zwrotu i wymiany towaru?

Tak, jeśli stwierdzisz, że rozmiar naszych pieluszek jest nieodpowiedni dla Twojego dziecka, możesz nam je odesłać. Kolorky wymienimy na inny rozmiar.

Dlaczego nie otrzymałem zamówienia?

Opcji jest kilka. Do najczęstszych należą:

  • błędny numer telefonu – sprawdź w zamówieniu czy numer telefonu został podany poprawnie. Być może kurier nie mógł się z Tobą skontaktować i dostarczyć Ci przesyłki.
  • niezaakceptowana płatność – sprawdź, czy Twoja płatność została poprawnie zaakceptowana, jeśli nie, prosimy o opłacenie zamówienia.
  • błędny adres e-mail – otrzymałeś potwierdzenie złożonego zamówienia? Jeśli nie, prawdopodobnie nastąpił błąd z adresem e-mail. Skontaktuj się z nami, wyjaśnimy sprawę jak najszybciej.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium